תוכניות

״סלאם״ - סמינר למנהיגות אזרחות משותפת

בפיילוט של מיזם "סלאם"  אותו יזם אופיר שדמי חבר העמותה,נפגשו תלמידי כיתות י"א מכל רחבי הארץ לסמינר תלת יומי ייחודי, שבמסגרתו הם כתבו יחד את מטלת הביצוע לבגרות באזרחות. את העבודות הם כתבו תוך דגש על   יזמות וחדשנות חברתית בישראל. במסגרת הסמינר, נפגשו  התלמידים עם מומחים ויזמים בעלי שם וניסיון ממגוון תחומים, וקיבלו בסיס לפיתוח יזמויות חברתיות, חדשנות, מנהיגות, תקשורת ועוד. הסמינר נערך בקמפוס העמותה למנהיגות ישראלית משותפת הממוקם במכללה האקדמית עמק יזרעאל. הסמינר התקיים במשך שלושה ימים מלאים( כולל לינה) וחשף אותם לתהליכי פיתוח מנהיגות ויוזמה. הם למדו לפעול בצוותי עבודה מגוונים עם נציגים בני גילם מכל גווני החברה הישראלית. לאחר הסמינר המשיכו הצוותים המשתתפים לפעול באופן עצמאי כחודש בליווי מומחי תוכן בקבוצות העבודה להשלמת תהליך פיתוח הרעיונות החדשניים.

לאחר כחודש התקיים מפגש מסכם ואירוע שבו הציגו התלמידים למורים, הורים ואורחים חיצוניים את תוצר עבודתם. האתגר הגדול של הסמינר היה העבודה בקבוצות מעורבות של תלמידים ערבים ויהודים. תוך התגברות על אתגרים שפה ותרבות. הסמינר נערך בעברית אך תוך התחשבות רבה במשתתפים ששפת אמם ערבית.

תוכנית סלאם זכתה לאחרונה  להתקבל לקרן ליזמות חינוכית ובשיתוף משרד החינוך.

מי"ם חיים

קבוצת מפגש ולימוד של נשים ערביות ויהודיות. קבוצה סגורה ומתמשכת שמקיימת סדרת מפגשים רצופים, ובהם הכרות עומק אחת של השניה, לימוד בנושא מעגלי הזמן והחיים של נשים בחברות השונות, ושיחה על משותף והייחודי לכל אחת.

סגירת תפריט