חזון

אנו שואפים לחברה המכילה ומכבדת את שונות מרכיביה ומפתחת את העושר החברתי-תרבותי הגלום בהם.

אנו מאמינים שאזרחים מכל גווני החברה, הרואים בישראל את מולדתם, מקום תרבותם ועתידם ואשר פועלים במשותף מתוך תחושת יעוד ומחויבות, יובילו למציאות כזאת במדינת ישראל. מתוך כך אנו פועלים לפיתוח וטיפוח מנהיגות אזרחית, אישית ומשותפת, למגוון החברתי, הלאומי, הדתי והתרבותי במדינת ישראל.

תהיה זו מנהיגות אשר תחזק את המשותף מבלי לטשטש את יסודות הזהות השונים בחברה, ותבטא אחריות משותפת של כל הזרמים והגוונים לגורלה ועתידה של מדינת ישראל.

רקע

מדינת ישראל הוקמה על בסיס חזון של חברה המכילה ומכבדת את השונות של מרכיבה.

על אף הכוונה לשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה , אנו עדים כיום לביטויים של ייאוש, שנאה וניכור ההולכים ומשתלטים על היחסים בין קבוצות וקהילות בחברה בישראל. ניתן להבחין גם בהסתגרות אל תוך הזהות "שבטית" והתפרקת מערכים של שוויון, סולידאריות, וכבוד הדדי בין חלקיה השונים של החברה במדינה.

המצב מחייב צמיחה של מנהיגות משותפת בעלת חזון, מחויבות ויכולת לחיבור חלקי החברה בישראל לחיים משותפים.

המשימה

פיתוח וטיפוח מנהיגות אזרחית, אישית ומשותפת, למגוון החברתי, הלאומי, הדתי והתרבותי במדינת ישראל.

מי אנחנו?

בתחילת הדרך פעלנו כהתארגנות מקומית המחברת בין שכנים ערבים ויהודים השואפים לקדם חיים משותפים בעמק יזרעאל. עם הזמן התגבשה קבוצה נמרצת של יזמים ופעילים חברתיים משלל גווני החברה, המחויבים למימוש הרעיון של מנהיגות אזרחית-חברתית משותפת בישראל.

באפריל 2017 הקבוצה ייסדה את "העמותה למנהיגות ישראלית משותפת".

מתוך מטרות העמותה:

  • יצירת קבוצה פעילה של אנשי חינוך וחברה ישראלים – מוסלמים, נוצרים, דרוזים, בדואים, צ'רקסים, יהודים דתיים וחילוניים, עולים וותיקים – המחויבים יחד לעיצוב פניה של החברה המשותפת בישראל.
  • העמקת ההכרות והרחבת הקשרים בין חלקי החברה בישראל על כל גווניה, תוך התייחסות מיוחדת לקבוצות השונות ומתן מקום לכל אחת מהן.
  • בנייה והפעלה של תכניות חינוכיות משותפות למנהיגות, המיועדות להעצמת המשתתפים ויצירת שינוי חברתי בישראל, מתוך שילוב של לימוד ועשייה התנדבותית.
  העמותה יזמה והקימה מדרשה למנהיגות ישראלית משותפת (בשותפות עם מרכז מעשה וההסתדרות הציונית העולמית),  
 

ובאוגוסט 2018 נפתח המחזור הראשון במכללה האקדמית יזרעאל.

המדרשה משמשת כפלטפורמה להכשרת מנהיגות אזרחית בקרב בוגרי תיכון ערבים ויהודים מכל הקשת החברתית בישראל, המחויבים למעורבות ולעיצוב המרחב הישראלי, על פי תפיסה חברתית המקבלת את המגוון שבה, מקדמת מעורבות אזרחית, קשרי תמיכה ופיתוח בין קהילות וארגונים ואחריות משותפת לחברה ישראלית מתפתחת.

העמותה ממשיכה לקדם את המנהיגות הישראלית המשותפת מתוך המדרשה ומעבר לה באמצעות מיזמים נוספים כגון מיזם המנטורים למנהיגות משותפת ופיתוח מאגר ידע ומרצים.

נשיאות

השופט בדימוס תאופיק כתילי – נשיא שותף

אלוף במיל' חגי טופולנסקי – נשיא שותף

מנכ"ל

ניר שריג

חברי הועד המנהל

רז קרני – יו"ר שותף

ויסאם פלאח – יו"ר משותף

יזהר דוד

זיינב אבו סויד

איתמר לפיד

אילנה גבעתי

נזער דעקה

אסף אליה

אלי בר אור

חן בנדק

נאיל זועבי

ועדת ביקורת

נירה נחליאל

לייקי סבן

אישורים

סגירת תפריט